سفارش تبلیغ
صبا ویژن

تور ترکیه ، تور لحظه آخری و ارزان ترکیه ، استانبول و آنتالیا

ویژگی جاذبه های گردشگری ترکیه چه می باشد؟؟؟؟ ترکیه چگونه کشوری است؟؟؟ شرایط آب و هوای ترکیه ؟؟؟آیا هزینه ها در فصل های سال تغییر می کند؟؟؟ ترکیه چه مذهبی دارد؟؟؟؟ معرفی شهر های ترکیه و آشنایی با فرهنگ هر شهر در کشور ترکیه؟

طبق آخرین آمار انتشار یافته، 98 درصد از جمعیت ترکیه را مسلمانان و 2 درصد باقیمانده را مسیحیان و کلیمیان و دیگر ادیان تشکیل می دهند. مسلمانان ترکیه اکثر تابع مذهب تسنن میباشند که از میان آنها حنفیها که عمدتا در مرکز و غرب ترکیه ساکن هستند، بزرگترین گروه محسوب میشوند. از دوره? امپراطوری عثمانی تا به امروز، ادیان مختلف ترکیه در صلح و آرامش در کنار یکدیگر زندگی کردهاند و وجود 236 کلیسا در کنار مساجد بی شمار، نشانی از احترام به ادیان مختلف در این کشور است.

بیشترین میزان مخارج خانوار در سراسر ترکیه طی سال گذشته با اختصاص 26 درصد از هزینه ها مربوط به خرید خانه و اجاره بهای مسکن است.

 بر این اساس در بین اقلام هزینه های مصرفی خانواده ها در کل ترکیه، مخارج مربوط به خرید خانه و اجاره بهای مسکن جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است.
به چه دلیل تور ارزان ترکیه بیشترین استقبال را داشته است؟؟
مواد غذایی و مشروبات بدون الکل نیز با 20.2 درصد در رتبه دوم جای گرفته است.

ترکیه دارای خطوط راه‌آهن مارمارای است که دو سال قدمت دارد و دو قاره اروپا و آسیا را به یکدیگر متصل می‌کند و از طریق آن می‌توانید در طول چند دقیقه از قاره‌ای به قاره دیگر حرکت کنید. البته از طریق Kad?köy و قدم زدن در بازار ماهی‌فروشان می‌توانید تجربه دلنشینی داشته باشید و یا به تماشای غروب آفتاب در Ortaköy بپردازید. دوچرخه سواری و سوار شدن به اسب نیز یکی دیگر از روش‌های تفریح در ترکیه است. تماشای منظره دریا و استنشاق بوی دریا نیز حس و حال خاص خود را دارد

از کل میزان هزینه های خانوار در ترکیه طی سال گذشته 2 درصد مربوط به هزینه های درمانی و 2.2 درصد نیز به آموزش اختصاص می یابد.

بر اساس گزارش مرکز آمار ترکیه؛ معدل هزینه های هر خانوار در سال 2015 به میزان 3 هزار و 43 لیر در ماه بوده، و این در حالی است که در سال 2014 میزان هزینه های هر خانوار در ترکیه، ماهیانه 2 هزار و 848 لیر برآورد شده بود و این رقم افزایش چندانی نداشته است.

هزینه های مربوط به خرید خانه و پرداخت اجاره بهای مسکن در سال گذشته با ثبت افزایش 1.2 درصدی نسبت به سال 2014 از 24.8 درصد به 26 درصد رسیده است. این میزان در مورد هزینه مواد غذایی و مشروبات بدون الکل نیز از 19.7 درصد در سال به 20.2 درصد در سال 2015 افزایش یافته است.

میزان هزینه های هر خانوار ترکیه ای برای پوشاک و کفش نیز از 5.1 درصد در سال 2014 به 5.2 درصد در سال 2015 رسیده است.